جهت دریافت آخرین قیمت با واحد فروش تماس حاصل نمایید: 88679212-021

درایور های LED تحت پروتکل Dali

درایورهای روشنایی هوشمند

با پیشرفت تکنولوژی و مشخص شدن ارزش بالای انرژی در جهان ، درکلیه مصرف کننده های انرژی باز نگری هایی در حال انجام است. روشنایی های مصنوعی که جزو اولین مصرف کننده ها هستند نیز مستثنی نبوده اند، منابعی مانند لامپ های بخار جیوه و یا فلورسنتی نیز جای خود را به منابع نوری با کیفیت تر یعنی ال ای دی داده اند.
LEDها با مصرف بسیار پایین نسبت به سایر منابع نوری و نیز راندمان و بهره نوری بالا که در بعضی از طیف های خاص نوری حتی به ۱۹۰ لمن بر وات نیز میرسد جایگزین سایر منابع روشنایی شده اند. در این بین برای داشتن حداکثر کنترل و مدیریت سیستم های روشنایی شرکت های معتبری چون هلوار (Helvar) اقدام به تولید درایور هایی در زمینه روشنایی هوشمند نموده اند که قادر است شدت نور و شار نوری این نوع منابع نوری را با استفاده از مدولاسیون پهنای پالس کنترل کند. این درایور های هوشمند که معمولا به صورت Constant Current کار میکنند، ولتاژمولفه متغیر در نظر گرفته میشود.

روشنایی هوشمند، درایور دالی
روشنایی هوشمند دالی

پروتکل ارتباطی در این نوع درایور ها Dali است. پروتکل دالی صرفا جهت سیستم های روشنایی طراحی شده و به هر یک از المان های درون شبکه یک IP اختصاص میدهد و امکان ارتباط آنها با یکدیگر را فراهم میسازد. این سیستم و پروتکل به این منظور طراحی شده است که میزان مصرف انرژی را در سیستم روشنایی کاهش دهد از این رو میزان مصرف انرژی در این سیستم نیز بسیار پایین در نظر گرفته شده است به طوری که برای هر خط ارتباطی که قادر است ۶۴ المان را در خود جای دهد فقط ۲۵۰ میلی آمپر جریان نیاز دارد. با استفاده از پروتکل دالی و المان های وابسته به آن طراحان قادر خواهند بود با استفاده از نرم افزار ها و اپلیکیشن های مرتبط به سادگی خواسته های متقاضی را در پروژه پیاده سازی کنند.

جهت دریافت آخرین قیمت با واحد فروش تماس حاصل نمایید: